8-Linux

Linux Hosting

Linux Hosting Nedir?

Hosting; web sitesi kuracağımız zaman internette ihtiyaç duyduğumuz alanı bize sağlayan sistemin adıdır. Linux hosting de bu hizmeti veren bir sistemdir. Linux hosting php tabanlı yazılımlar için en ideal ortama sahiptirler. Php yazılımın ihtiyaç duyduğu ek modüllerin tamamı da linux üzerinde çalışmaktadır. Html ve flash objelerde linux üzerinde rahatlıkla çalışabilir. MYSQl de bulunmaktadır. Linux hosting de e-mail hesabına da sahip olabilirsiniz. Php tabanlı forum, portal ya da benzeri yazılımlar linux hosting de sorunsuz çalışmaktadır. Eğer basit html tarzında bir site kurmayı ya da sadece e-mail hesabı istiyorsanız hosting ürünleri arasında linux hosting en idealidir. Ancak IIS linux hosting üzerinde çalışmamaktadır. Linux web hostingin en çok tercih edilme sebeplerinden biri de hacker saldırılarına karşı oldukça iyi önlem almalarıdır.

Bunun yolu da alt yapılarının sağlam olması ve uptime oranının yüksek olmasından geçmektedir. Verdiği iyi hizmete rağmen fiyatını da oldukça makul tutmaktadır. WordPress, Drupal ve Joomla gibi sistemler ile performanslı olarak çalışabilmektedir. Bu da php destekli olmasının getirdiği bir artı yöndür. Hız konusunda da çok iyi olması da siteye bir artı özellik sunmaktadır. Plesk, cPanel ve Directadmin gibi panelleri de çalıştırmaktadır.Linux hosting stabil olarak çalışmaktadır. Bu da linux hostingi daha devamlı bir hale getirmektedir. Yüksek kapasiteli sunuculara sahip olunmasına rağmen daha az müşteri almayı tercih etmektedir. Bunu gerçekleştirmesindeki amaç ise uygulamanın performansını yüksek seviyede tutmaktır.

İnternette karşınıza her an problem çıkarması yüksek bir olasılıktır. Bu yüzden çoğu zaman desteğe ihtiyaç duyarsınız. İşte linux hosting size bu desteği vermektedir. 7/24 uzman destek veren uygulama güler yüzlülüğe ve samimiyete de fazlası ile özen göstermektedir. Destek ekip sizin sorununuzu öğrendikten sonra önce sorunu çözer sonra bunu kendileri deneyimler en son size çözümü ulaştırırlar. Yani garantisi olmayan hiç bir çözümü size sunmazlar. Bütün bahsedilen bu özelliklerden de anlayacağınız üzere linux hosting oldukça kullanışlı performansı yüksek bir uygulamadır. Web sitesi kurmayı düşünürseniz ilk tercihiniz arasında yerini almaktadır. Özellikle “php” yazılımlı bir site kurmayı planlıyor iseniz linux hosting uygulaması tartışmasız bu konuda bir numarada yer alır.

İlgili Gönderiler
8-Linux

Linux Komutları

8-Linux

Laravel Nedir?

8-Linux

Unutulan Linux Centos Root Şifresini Değiştirmek

8-Linux

Centos Cache Verilerinizi Temizlemek