6-Diğerleri

Asp Hosting Nedir?Nerelerde Kullanılır?

ASP hosting,windows alt yapılı hosting paketlerine verilen diğer kullanılan bir addır. Windows hosting,microsoft yazılımlarını desteklemektedir. Bu nedenle Windows Hosting bir başka deyişle ASP Hosting olarakta söyleyebiliriz. PHP ile kodlanmış bir web siteniz varsa PHP hosting yada Linux hosting satın almanız gerekecektir. ASP ile kodlanmış bir web siteniz varsa ASP hosting veya Windows hosting almanız gerekli olacaktır.

Yazılımınızın kodlandığı dili bilmiyorsanız mutlaka yazılımcınız ile görüşerek bilgi almalısınız veya hosting hizmetinizi satın aldığınız/alacağınız şirket ile görüşerek konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yazılım diliniz hosting hesabınızla uyuşmadığı durumlarda web siteniz hatalı açılacaktır veya hiç açılmayacaktır. Hosting firmaları bu gibi durumlarda müşterilerine kolaylık sağlayarak hosting paketlerini ücretsiz bir biçimde hızlıca Linux veya Windows’a dönüştürmektedir. Bunun haricinde zaman kaybı yaşamamak için mutlaka yazılım diliniz ile ilgili bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Hazır CMS Sistemleri (WordPress, Opencart, Proticaret vb.) yazılımlar kullanmakta iseniz hosting firmanız almanız gereken paket konusunda daha hızlı bilgi verecektir. Ancak yazılımınız özel kodlanmış bir yazılımsa kod yapısının incelenerek bulunması gerekmektedir buda sizin için zaman kaybına yol açacaktır.Bize göre bu konudaki en garantili ve net adım,web sitenizi yaptırdığınız zaman hangi yazılım dili ile hazırlanacağını yazılımcınıza sormak ve bu konu hakkında bilgi sahibi olmak gerekecektir.

ASP Hosting hizmetini seçerken mutlaka web sitenizin dosya boyutuna ve varsa veritabanınızın boyutuna dikkat etmeniz önemli bir seçenek olacaktır. Böylece hizmetinizi alırken ihtiyacınız olan bir hosting paketi seçmiş olacak ve hosting paketiniz ilerleyen zamanlarda sizi üzmeyecektir. Örnek vermek gerekirse, devamlı içerik ekleyeceğiniz bir web siteniz var ise ekleyeceğiniz içerik sayısına göre veri tabanı boyutunuz ve web sitenizin dosya boyutu artar. Eğer siz düşük özellikli bir hosting paketi seçer ve alırsanız kısa zaman içinde paket aşımı yaparak daha yüksek bir pakete geçiş yapmak zorunda kalmanız kuvvetle muhtemeldir.

İlgili Gönderiler
6-Diğerleri

WordPress'in Yeni Sürümü Duyuruldu

6-Diğerleri

Teknoloji Savaşında Son Durum

6-Diğerleri

HTTP mi? HTTPS mi?

6-Diğerleri

Web Sitem Neden Ağır Çalışıyor?