7-Nasıl Yapılır?

İlk Kez Kullanacaklar İçin WordPress Güvenliğini Arttırma Yolları

Çoğu kişi için WordPress ile bir web sitesi kurmak, tasarımını yapmak ve üstünde uğraşmak, işlemin tamamlanması anlamına gelir. Görselleri mükemmel şekilde dizayn etmek, en pratik eklentileri kullanmak, içerikleri tamamlayıp kullanıcılara sunmakla iş maalesef bitmiyor. Çünkü bu siteyi koruma altına almak da en az ona sahip olmak kadar önemli derecede bir etken.

Yoksa Şifrenizi Çok mu Basit?

Kendinizi ve websitenizi garantiye almak için yapabileceğiniz ilk adım,tahmin edilemeyecek şifreler ve kullanıcı isimleri koymak olabilir. Doğum gününüzün tarihi, adınız, telefon numaranız ve daha bir sürü benzer şey… Tahmin edilebilir birisi olmayı hangimiz ister ki? Hiç birimiz. Büyük ve küçük harflerin kullanıldığı, rakamlar içeren, uzun ve hatta özel karakterler içeren kullanıcı adı ve şifreler belirlemek kendiniz adına önemli bir husustur. Üstelik kendinizi daha da garantiye almak için farklı platformlara farklı şifreler belirlemeniz en güvenli adımlardan biri olabilir. WordPress Panel Şifresi sizin her şeyiniz anlamına gelir.

WordPress Kendini Güncelliyor!

Zaman zaman WordPress güvenlik açıkları ortaya çıkmakta. Bu nedenle de WordPress yazılımcıları, güvenliği ve pratikliği maksimum seviyede tutmak için sistemi zaman zaman güncellemekte Siz de bu WordPress güncellemelerini takip edebilir ve web sitenizin daha güvenli bir hal almasını hem de daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz.

Eklentilerinizi ve Temalarınızı da Güncelliyor musunuz?

WordPress güvenliği için yapabileceğiniz şeylerden biri de kullandığınız eklentileri takip etmekten geçiyor demek yanlış olmayabilir. Çünkü hem tasarım hem hız hem de güvenlik için kullanacağınız eklentilerde de güvenlik açıkları fazlaca bulunabilir. Yazılımcılar da bu açıkları kapatmak için çeşitli güncelleştirmeler sunarlar. Siz en iyisi WordPress site güvenliği için tüm eklentilerinizi güncelleştirmeyi aksatmayın.

Aynı şekilde WordPress temaları da zamanla güvenlik açıkları verebilir. Yine bu nedenle temalar güncellenir ve güvenlik açıkları kapatılır. Yamaları takip ederek sitenizi bu açıdan koruma altına aldığınızdan emin olabilirsiniz.

Kullanılmayan Eklentilere Veda Edin!

Ayrılıkları sevmiyor olabilirsiniz, ancak artık kullanamadığınız WordPress güvenlik eklentileri ve tasarım eklentileri varsa bunları devre dışı bırakıp silmeniz web sitenizin güvenliği için önemli bir adım olacaktır.

İlgili Gönderiler
7-Nasıl Yapılır?

Veri Kaybınızı Önlemek İçin phpMyAdmin'i Koruma Yolları

7-Nasıl Yapılır?

Basit ve Hızlı Şekilde WHM TMP Boyutu Değiştirme ve TMP Klasörü Boşaltma

7-Nasıl Yapılır?

WordPress Admin Şifresi Sıfırlama

7-Nasıl Yapılır?

Güzel ve Kötü Yönleriyle SSL Hakkında