2-E-posta Yönetimi

IMAP e-posta hesabını nasıl geçiririm?

IMAP e-postasını bir sunucudan diğerine geçirme.

Yeni bir E-posta sağlayıcısına taşındığınızda, mevcut postalar genellikle yeni posta kutusuna geçirilmez. E-posta Taşıma, bir e-posta mesajını (veya mesajlarını) bir posta istemcisinden başka bir posta istemcisine geçirme işlemidir. Eşdeğer bir terim, Posta Kutusu Geçişi’dir; bu durumda e-postalar, randevular, kişiler veya görevler gibi kayıtlar da geçirilebilir. Genellikle e-posta istemcileri posta kutusu verilerini kaydetmek için benzer dosya biçimlerini desteklemez, bu nedenle postaları sunucudan sunucuya taşımak için IMAP kullanmanız gerekir. YediNet sunucuları IMAP’ı destekler. E-postaları çektiğiniz veya e-postaları aldığınız diğer sunucu / ana bilgisayarın da desteklemesi gerekir.

İhtiyacınız olacak:

  • Taşımak istediğiniz e-posta hesabının şifresi.
  • IMAP özellikli bir yerel e-posta istemcisi. Thunderbird, Outlook ve Apple Mail gibi çoğu e-posta istemcisi IMAP e-posta hesaplarını destekleyecektir.

Yapılması Gerekenler

  • Aynı e-posta hesabının her iki yerde de olması gerekir. Dolayısıyla, yeni sunucuda aynı yazım ve büyük harfle aynı e-posta adresini oluşturmanız gerekir.
  • Yeni e-posta adresinin aynı şifreye sahip olması gerekir. (Geçiş işlemini tamamladıktan sonra şifrenizi değiştirmeniz önerilir).
  • Şimdi ilginç kısım geliyor. İki sunucuyu referans alacağınız için, e-posta istemcinizde iki e-posta hesabı oluşturmanız gerekir (Bu, Thunderbird, Outlook, Apple Mail, vb.).
  • Aynı e-posta adresini kullanacaklar.
  • Aynı şifreyi kullanacaklar.
  • Aynı yapılandırılacaklar (IMAP kullanarak)
  • Gelen sunucu (IMAP sunucusu) işlerin farklı olacağı yerdir. Eski sunucunuz için IP adresini girin. Yeni sunucu için etki alanı adını girin. (Bu ikisi arasında ayrım yapmak ve karışıklığı önlemek için yardımcı olacaktır.) Her iki konum için de aynı etki alanı adına sahipseniz, o zaman lütfen IP adresini kullanın.

Her ikisinin de bağlandığından emin olun. Sonra hesaplar arasında mesajları sürükleyip bırakabilirsiniz. Lütfen onları taşımak için zaman verin. Binlerce e-posta adresiniz ve / veya büyük dosya veya ekiniz varsa, biraz zaman alacaktır.

İlgili Gönderiler
2-E-posta Yönetimi

iPhone Mail Kurulumu

2-E-posta Yönetimi

Windows Live Mail Kurulumu

2-E-posta Yönetimi

Outlook 2003 Mail Kurulumu

2-E-posta Yönetimi

Outlook 2007 Mail Kurulumu

Bir cevap yazın